ساعات کاری شرکت:همه روزه 9 صبح الی 9 شب

تهرانپارس خیابان جشنواره

کوچه مرتضوی پلاک 163 واحد5

موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری یک نوع سنگ مصنوعی است. این نوع موزاییک با تغییر دادن ساختار مولکولی سیمان و انجام پلیمریزاسیون و لرزش دادن روی میز ویبره ساخته می شود.با این برتری این موزاییک با سنگ های طبیعی برابری می کند.موادبه کاررفته درتولید موزاییک پلیمری ، سیمان سفید سنگ دانه(پودرسنگ) ، رزین سمت پلاست(فوق روان کننده) ذرات رنگ و ماسه و آب میباشد.رنگ هایی که در تولید این موزاییک استفاده میشود از رنگدانه های شیمیایی یا پیگمنت ها است که در صنایع پلاستیک و کاشی نیز مصرف دارد.

مزایای موزاییک پلیمری

مزیت بزرگ موزاییک پلیمری مقاومت بالای آن است که در سرما و یخ بندان مقاومت بالاتری حتی از بتن دارد.دلیل این مقاومت این است که موزاییک پلیمری جذب آب پایینی دارد و فقط کمتر از 3% است.

مزایای دیگر :
  • مقاومت بالا در برابر ضربه
  • استفاده از رنگدانه های anti uv
  • داشتن وزن کمتر نسبت به سایر موزاییک ها
  • داشتن زیبایی و تنوع در رنگ ها
  • چسبندگی خوب به ملات در زمان اجرا و نصب
  • نیاز به برشکاری ندارد
  • قیمت مناسبی نسب به موزاییک های دیگر دارد.

انواع موزاییک پلیمری

موزاییک های پلیمری در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود که دلیلش روش تولید آن است . در موزاییک های سنتی بدلیل تولید به روش پرسی نمی توانستند در موزاییک ها تنوع بدهند. ما در پایا موزاییک ، پلیمری ها را در طرح های مختلف و جذایی تولید میکنیم که در تصاویر زیر نمونه هایی از آنها را مشاهده می کنید.

موزاییک پلیمری سنگ فرش
موزاییک پلیمری دایره ای
موزاییک پلیمری مدل آجری
موزاییک پلیمری طرح نگین

تفاوت موزاييك پليمري با موزاييك حياطي پرسی

در موزاییک های پرسی بدلیل عدم امکان استفاده از روان کننده ها نمی توان از رنگدانه در تولید موزاییک استفاده کرد به همین دلیل در موزاییک های پرسی یا حیاطی فقط از رنگ های قرمز و زرد استفاده می شود.

در موزاییک های پرسی بدلیل مقاومت پایین لایه رویی و استفاده از رنگدانه های معدنی، مقاومت سایشی موزاییک پایین بوده و به همین دلیل با فرسایش سطح زیبایی خود را از دست می دهند.اما در موزاییک های پلیمری چون که از رنگدانه های شیمیایی استفاده می شود مقاومت سایشی کاهش پیدا نمی کند و همین باعث حفظ زیبایی موزاییک در طولانی مدت می شود.

برای اینکه موزاییک در هوای سرد و یخبندان مقاومت خود را از دست ندهد باید تراکم بالایی داشته باشد در موزاییک های سنتی یا پرسی تراکم بستگی به میزان فار دستگاه پرس دارد اما در موزاییک های پلیمریی برای تراکم بالا فقط باید درصد موارد پلیمری را افزایش داد.این تراکم در موزاییک های پلیمری پایا موزاییک کاملا مشخص است.

موزاییک های پلیمری بخاطر روش تولیدی که دارند تولید کننده میتواند موزاییک را با طرح های مختلفی تولید کند اما در موزاییک های سنتی بدلیل پرسی بودن تولید امکان تنوع دادن به طرح ها وجود ندارد .